HANİF DOSTLAR

2008-11-29 13:02:00
Hanif=Tek demektir,Tek Allah inancı İslâm dan başka hiçbir inançta yoktur.
Kur'anda '' HANİF '' kelimesi geçen Ayetler.

Buradan yola çıkılarak,İslâm Dinini yıkmaya yönelik,sapık bir akımdır.

Ayetleri kendi kıt akıllarına göre yorumluyarak,''Tek kuran'' diyerek.''Tek Allah'' diyerek,İslâmî değerleri yıkmak,etkisiz hale getirmek için çalışılan.'' HAÇ '' lı zihniyetidir.

 İslamî bilgiden yoksun olan gençleri kandırarak,Hz.Muhammed'den ve onun nurlu yolu olan sünnet ehlinden ve bu ayetleri çarpıtarak Kur'an dan etmeye çalışıyorlar.

(BAKARA suresi 135. ayet

 (Yahudiler ve hıristiyanlar müslümanlara:) Yahudi ya da hıristiyan olun ki, doğru yolu bulasınız, dediler. De ki: Hayır! Biz, hanîf olan İbrahim'in dinine uyarız. O, müşriklerden değildi.

(EN'ÂM suresi 79. ayet)

 Ben hanîf olarak, yüzümü gökleri ve yeri yoktan yaratan Allah'a çevirdim ve ben müşriklerden değilim.

(YÛNUS suresi 105. ayet)

 "Ve (bana) hanîf (Allah'ın birliğini tanıyıcı) olarak yüzünü dine çevir; sakın müşriklerden olma, diye (emredildi)."

(HAC suresi 31. ayet)

 Kendisine ortak koşmaksızın Allah'ın hanifleri (O'nun birliğini tanıyan müminler olun). Kim Allah'a ortak koşarsa sanki o, gökten düşüp parçalanmış da kendisini kuşlar kapmış, yahut rüzgâr onu uzak bir yere sürüklemiş (bir nesne) gibidir.

(RÛM suresi 30. ayet)

 (Resûlüm!) Sen yüzünü hanîf olarak dine, Allah insanları hangi fıtrat üzere yaratmış ise ona çevir. Allah'ın yaratışında değişme yoktur. İşte dosdoğru din budur; fakat insanların çoğu bilmezler.

(BEYYİNE suresi 5. ayet)

 Halbuki onlara ancak, dini yalnız O'na has kılarak ve hanifler olarak Allah'a kulluk etmeleri, namaz kılmaları ve zekât vermeleri emrolunmuştu. Sağlam din de budur.

  Nihayet Hain yakalandı.

A´dan Z´ye Hans Von Aiberg masalı
 
http://www.haber7.com/haber/20060615/Adan-Zye-Hans-Von-Aiberg-masali.php

Ali Murat Güven: “Sahte Profesör Hans Von Aiberg” İslâm alimlerini kınıyarak,hatta küfürle itham ederek,güya müslümanların gözünden düşürmeye ve İslâm alemi içinde Fitne-Fesatlık tohumlarını ekmeye çalışıyorlar.''Radyoman ve İskender Ali  Evranosoğlu'' gibi sapıkları taklit etmektedirler..

        Ya Bu Sahtekârlar Ne olacak?.

       http://63.231.71.139/forum_posts.asp?TID=5304&PN=1

“Sahte Profesör Hans Von Aiberg”  
http://www.karakutu.com/modules.php?name=News&file=article&sid= .....Ancak Ayberk 2001’den sonra internette oluşturduğu “Hanif İslâm” tarikatında müritlerini motive edebilmek amacıyla beni bir “nefret nesnesi” olarak alabildiğine kullandı....

0
0
0
Yorum Yaz